Centrala deszczowa. Jak to działa?

Centrala wód deszczowych to nic innego jak połączenie stacji hydroforowej i zbiornika buforowego dla zasilania zapasowego wodą bytową. W każdym projekcie odzysku wody deszczowej realizowanym w  Polsce i Europie bezwzględne jest bezpieczne rozdzielenie instalacji wody bytowej i odzyskanej deszczówki. Centrala deszczowa argus gwarantuje całkowite rozdzielenie tych instalacji poprzez użycie odpowiedniego zaworu elektromagnetycznego z przerwą powietrzną. Wodę deszczową pobieraną przez centralę ze zbiornika magazynowego, tłoczymy bezpośrednio na pompy podnoszące znajdujące się w zestawie. Woda pitna pobierana jest natomiast oddzielnie do zbiornika buforowego centrali i wykorzystywana jedynie w przypadku braku deszczówki.

Jak zbiera się wodę deszczową na przykładzie DHL(źródło Inżynier Budownictwa)

Centrale wód deszczowych Aris Argus

Urządzenia rodziny Argus produkowane przez ARIS GmbH to zdecydowanie najbardziej zaawansowane urządzenia tego tyou dostępne na rynku. W przypadku centrali Argus 7 możliwe jest np. pobieranie wody z kilku zbiorników jednocześnie, z zachowaniem jednakowego poziomu lustra wody. Urządzenie może również sterować pracą zewnętrznych elementów takich jak, zawory, zasuwy czy pompy zatapialne. Możliwe są także inne funkcje jak czyszczenie filtra, zabezpieczenia antystanagncyjne, antyzalaniowe ect.

 

Dodatkowe funkcje i możliwości projektowe Aris Argus 7 – Najbardziej zaawansowana centrala deszczowa dostępna na rynku.

Argus 7 dzięki otwartemu oprogramowaniu może zostać dostosowany do bardzo szczegółowych potrzeb danego budynku. Centrala wody deszczowej  może łatwo współpracować i koordynować pracę innych urządzeń sanitarnych. Dzięki dotykowemu panelowi możliwe jest także dostosowanie i monitoring trybu pracy przez obsługę budynku. Urządzenie odznacza się także bardzo wysoką kulturą i ekonomiką pracy dzięki zasosowaniu falowników i zaawansowanego sterowania

Jak zbierać wodę deszczową?

Kiedy warto zaprojektować nowoczesną centralę deszczową?

Centrala wody deszczowej sprawdzi się w każdym projekcie odzysku wody deszczowej. Należy pamiętać jednak, że zastosowanie centrali nie zmniejsza wymogu prawidłowej filtracji wody deszczowej magazynowanej w zbiornikach. Zamiennikiem centrali w wielu projektach może być zbiornik hybrydowy  z zaworem i oddzielny hydrofor, ze sterowaniem pływakowym. Zastosowanie centrali wody deszczowej zalecamy jednak zawsze tam gdzie istnieje większa liczba urządzeń, skomplikowane układy czy też wysokie budynki. Zastosowanie centrali wód deszczowych Argus to także spora oszczędność miejsca w stosunku do klasycznego układu ze oddzielnym zbiornikiem hybrydowym.

 

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!