O firmie

Nasza filozofia

Specjalizacją Green Water Solutions są technologie odzysku wody: recykling wody szarej i odzysk wody deszczowej. Firma jest przedstawicielem na Polskę niemieckich partnerów GreenLife GmbH oraz ARIS GmbH. Obie marki reprezentowane są przez wyspecjalizowane zespoły inżynierów, posiadających najwyższe kwalifikacje w obrębie rozwoju systemów do zarządzania wodą. Nasza spółka ściśle współpracuje z biurami projektowymi w Niemczech. Dzięki temu mamy dostęp do najlepszych rozwiązań w zakresie odzysku wody deszczowej i recyklingu wody szarej.

Zalety stosowania naszych rozwiązań w nowoczesnym budownictwie


Naszym hasłem jest Ekologia=Ekonomia, ponieważ w przypadku wody to naprawdę się sprawdza. Wykorzystujemy szerokie doświadczenie wdrożeń w zakresie recyklingu wody szarej oraz zagospodarowania wody opadowej. W rezultacie możemy sprostać najbardziej skomplikowanym wyzwaniom w tym zakresie. Staramy się zawsze dostosować działanie systemu do unikalnych potrzeb inwestora, specyfiki budynku i jego bilansu wodnego. Naszym założeniem jest, by finalny dobór urządzeń pozwalał na zwrot z ich zakupu w przedziale nie przekraczającym 5-7 lat. Co niezwykle istotne, nasze technologie odzysku wody deszczowej i recyklingu ścieków szarych zapewniają również punktację do certyfikatów BREEAM i LEED. Kolejną zaletą naszych rozwiązań są także możliwe do osiągnięcia oszczędności związane z niedawno wprowadzonym podatkiem deszczowym.

Jakość naszej technologii gwarantowana przez niemieckich partnerów 


Jesteśmy zdecydowanym liderem innowacji w segmencie odzysku i zagospodarowania wody deszczowej oraz recyklingu wody szarej. Dysponujemy unikalnymi, opatentowanymi systemami filtracji wód opadowych firmy GreenLife m.in. w technologii Biovitor, zapewniającej najwyższą jakość, trwałość wody. Dodatkowo, nasze systemy cechuje minimalne zapotrzebowanie w kwestii ich serwisowania.
Posiadamy szerokie portfolio skomplikowanych wdrożeń w zakresie implementacji rozwiązań oczyszczania wody szarej w Polsce. Korzystamy z unikalnych, opatentowanych technologii GreenLife oraz ARIS GmbH.

Godna podkreślenia jest też niezwykła trwałość i niezawodność membran w systemach recyklingu wody szarej o wydajności od 500 do nawet 100 000 litrów na dobę.

W naszej ofercie znajdują się m.in systemy i centrale deszczowe firmy ARIS GmbH, będącej najbardziej innowacyjnym europejskim przedsiębiorstwem w tej dziedzinie. Dzięki tak skonstruowanej ofercie, uzupełnionej o bardzo szeroką ofertę najwyższej jakości zbiorników do wody deszczowej, pitnej oraz ścieków, jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu najbardziej wymagających klientów.

Referencje i doświadczenia


Do dziś zaufali nam w Polsce najsilniejsi gracze - liderzy w swoich segmentach rynkowych. Naszymi partnerami są takie firmy jak: Skanska Property Poland, PKP, Dom Development, Asbud Group, DHL, THULE, Radisson, LIDL, Panattoni, DELL. Wśród naszych realizacji znajdują się także systemy oparte o odzysk wody szarej w budynkach użyteczności publicznej. Doskonałe przykłady to szkoły, biurowce, hotele czy centra handlowe. Co równie ważne, nasi niemieccy partnerzy dysponują bogatym doświadczeniem międzynarodowym. W rezultacie powstało nie tylko portfolio wdrożeń z zakresu recyklingu wody szarej, ale też międzynarodowe projekty szkoleniowe i badawcze. Zasięg oddziaływania to nie tylko Europa, ale także kraje takie jak: Turcja, Jordania czy Egipt.

Jako firma aktywnie promujemy problematykę związaną z odzyskiem wody deszczowej i recyklingiem wody szarej m.in. w ramach członkostwa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Wspierania Budownictwa Zrównoważonego (OSWBZ) oraz w Polish Green Building Council (PLGBC).

Współpracujemy też w zakresie badań i rozwoju naszych technologii z Instytutem Techniki Budowlanej (ITB).

Jesteśmy otwarci na współpracę z biurami projektowymi, którym chętnie służymy pełnym wsparciem projektowym, doradztwem oraz szkoleniami.

Główne cechy naszych produktów

  • Opatentowane, sprawdzone w działaniu technologie
  • Wysoka jakość elementów
  • Niezawodność
  • Niskie zapotrzebowanie na serwis
  • Modułowa konstrukcja i możliwość dostosowania do budynku
  • Punktacje do BREEAM i LEED oraz innych certyfikacji ekologicznych

Jesteśmy przedstawicielem

Jesteśmy członkiem