Systemy Wody Szarej nagrodzone na PLGBC Green Building Awards 2019.

Systemy Wody Szarej nagrodzone na PLGBC Green Building Awards 2019. 

Green Building Awards to nagrody przyznawanej przez okazji Green Building Sympozium, organizowanego przez PLGBC Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego . Jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie merytoryczne skierowane do branży zielonego budownictwa. Dziewiąta edycja wydarzenia odbyła się w dniu 3.10.2019 w budynku The Tides w Warszawie. Systemy wody szarej oraz odzysku wody deszczowej

Systemy recyklingu Wody Szarej GreenLife

Rozwiązania zagospodarowania wody szarej i deszczowej to najdoskonalsza dostępna na rynku technologia zawracania wody szarej zużytej w Budynkach.  Umożliwia ona po podczyszczeniu ponowne użycie czystej bezwonnej i pozbawionej bakterii wody do podlewania i spłukiwania toalet. Przeciętnej wielkości systemy recyklingu wody szarej stosowane w budownictwie komercyjnym pozwalają zaoszczędzić od 10-20 tysięcy litrów wody dziennie w budynkach zrównoważonych, co przekłada się także na efekt finansowy. Nowoczesne urządzenia do recyklingu wody szarej funkcjonują m.in. w Budynkach Skanska Proprty Poland, Radisson Blu Zakopane oraz Archiwum Kancelarii Sejmu RP. Aktualnie powstaje kilkanaście kolejnych budynków z podobną technologią.

Zagospodarowanie wód opadowych – DHL Koszajec

Opatentowane rozwiązanie systemu zagospodarowania wody szarej znajduje szerokie zastosowanie w projektach realizowanych przez Green Water Solutions na terenie Polski. Systemy odzysku wody deszczowej oparte o to rozwiązanie odznaczają się możliwością odzysku 100% wody deszczowej z dachu budynków. Jednocześnie minimalnym zapotrzebowaniem na serwis i efektywnością kosztową. Urządzenia są także łatwymi do implementacji w projektach. Systemy odzzysku wody deszczowej i recyklingu wody szarej oparte o tą Technologię bardzo szybko zdobyły rynek, a na ich zastosowanie zdecydowali się najwięksi gracze polskiego rynku nieruchomości. Wśród nich znaleźli  śę Skanska Property Poland, DHL, Panattoni, PKP(Stacje IDS), Dom Development, ASBUD, ECC, Flextronics. Urządzenia są także coraz częściej stosowane w budynkach użyteczności publicznej i dużych obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Jak Green Water Solutions wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Nagrody PLGBC Green Building Awards mają być wyróżnieniem wkładu w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Ideą konkursu Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku. Jury oceniło przede wszystkim zielone rozwiązania zastosowane w produktach i produktach. Pod uwagę wzięto także ich innowacyjność, oraz wkład w rozwój budownictwa zielonego w Polsce.

PLGBC Green Building Awards 2019 przyznane!

Odbierając nagrodę Marcin Kłosowski Prezes Zarządu Green Water Solutions powiedział. „Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, ponieważ traktujemy je jako docenienie kilku lat ciężkiej pracy. Stale staramy się wdrażać innowacyjne technologie w zakresie zarządzania wodą i wspierania zrównoważonego budownictwa w Polsce. Cieszymy się także z tego że woda została dostrzeżona przez rynek jako jeden z kluczowych zasobów o którego racjonalne wykorzystanie wszyscy musimy zadbać myśląc o budynkach w XXI wieku. Chciałbym podziękować wszystkim naszym, partnerom, współpracownikom i klientom, za zaufanie i wsparcie. Przede wszystkim chciałbym podziękować naszemu partnerowi technologicznemu, dostawcy i przyjaciołom z firmy Greenllfie GmbH, którą mamy zaszczyt reprezentować w Polsce. Wasza wiedza, profesjonalizm oraz stały rozwój technologii recyklingu wody szarej i odzysku wody deszczowej to Klucz to naszego wspólnego sukcesu”

Sebastian Jacob, kierownik projektu ds. Zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi, GreenLife GmbH: „Jesteśmy dumni z nagrody za nasze systemy recyklingu i zbierania wody deszczowej w oparciu o naszą unikalną technologię BIOVITOR, ponieważ w jej rozwój wkładamy wiele serca i pracy. Jednocześnie dziękujemy naszemu partnerowi Green Water Solutions. Mnogość i różnorodność projektów, które wspólnie realizowaliśmy w Polsce, mają efekt sygnalizacyjny także dla europejskiego rynku. Cieszymy się, że europejski rynek nieruchomości chce dowiedzieć się więcej o przyszłości zdecentralizowanych rozwiązań gospodarki wodnej”

Biovitor, Systemy Odzysku Wody Deszczowej zasada działania

Filtry Biovitor to skalowalne rozwiązanie filtracyjne z możliwością łatwego dostosowania do wielkości zlewni projektowanego budynku. Z tego powodu filtry są kluczowym elementem systemów odzysku wody deszczowej dostarczanych przez GreenLife i Green Water Solutions. W wyniku zastosowania opatentowanej technologii i połączeniu mechanicznej filtracji z osadnikiem biologicznym urządzenia zapewniają nie tylko pełną klarowność, bezwonność wody zawracanej do budynku. Co najważniejsze,  pozwalają jednocześnie zminimalizować zapotrzebowanie na serwis do absolutnego minimum(średnio 6-8lat). Urządzenia te przy prawidłowym użytkowaniu nie wymagają także okresowej wymiany żadnych elementów, co jest niezwykle ważna z ekologicznego punktu widzenia. Co niezwykle istotne, układy filtracji Biovitor są specjalnie dostosowane do łatwej implementacji i użytkowania w budownictwie kubaturowym. Oprócz oszczędności wody w budynkach znakomicie sprawdzają się w projektach certyfikowanych m.in. w systemach BREEAM i LEED

Recykling wody szarej: korzystny dla finansów i dla środowiska

Recykling wody szarej – to się opłaca!

Woda szara to w niewielkim stopniu zanieczyszczone ścieki z pryszniców, wanien i umywalek. W wyniku oczyszczenia w systemach GreenLife stanowić mogą ponownie żródło wody użytkowej dobrej jakości. Tak  oczyszczona i pozbawiona zarazków woda może być ponownie wykorzystywana. Najczęsciej używa się jej do czyszczenia, nawadniania ogrodów, spłukiwania toalet. Dzięki własnej instalacji recyklingowej produkcji GreenLife ścieki mogą być codziennie uzdatniane w ilości uzależnionej od zapotrzebowania.

Greenlife GmbH, Schwerin<

To średniej wielkości przedsiębiorstwo należy do przodujących ekspertów w dziedzinie zdecentralizowanego zarządzania zasobami wodnymi w Europie. Dla tego północnoniemieckiego producenta dysponującego szerokim asortymentem, własnymi patentami, opracowaniami i prawami własności przemysłowej najważniejsze jest sensowne wykorzystanie zasobów ekologicznych. Przez ostatnich 30 lat to rodzinne przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w opracowywaniu i produkcji innowacyjnych i wysokojakościowych systemów zarządzania zasobami wodnymi. Są one stosowane dla domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych, hoteli i kamienic.  GreenLife współpracuje z urbanistami, biurami architektonicznymi i projektowymi. Firma stawia na kombinację uzdatniania wody deszczowej i szarej jako na ekologiczne i opłacalne uzupełnienie i alternatywę dla dotychczasowego systemu zaopatrzenia w wodę.

Green Water Solutions

Przedsiębiorstwo to jest liderem rynku uzdatniania wody w Polsce oraz przedstawicielem i partnerem GreenLife GmbH na rynku polskim. Założone w roku 2014 Greenwater Solutions współpracuje z inwestorami, architektami, urbanistami i projektantami. Wspólne projekty w zakresie uzdatniania wody deszczowej i wody szarej zrealizowało z takimi przedsiębiorstwami, jak Skanska Property Poland, PKP, DHL, Thule, Lidl, Dell. Dalsze informacje pod www.greenwatersolutions.pl

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!