Odzysk wody deszczowej – Flora Białołęka

Projekt referencyjny –  odzysk wody deszczowej w osiedlu mieszkaniowym Flora Białołęka w Warszawie.

 

 

Osiedle Flora Białołęka – odzysk i zagospodarowanie wody deszczowej.

Odzysk i zagospodarowanie wód opadowych z dachu w osiedlu mieszkaniowym Flora Białołęka to połączenie rozwiązań naszych partnerów technologicznych z GreenLife i ARIS. Filtry Biovitor oraz centrala deszczowa umożliwiają mieszkańcom osiedla spłukiwanie toalet wodą z odzysku.

Inwestor: Asbud Group

 

Opis rozwiązania

W budynku użyto opatentowanej technologii podczyszczania wody deszczowej z użyciem filtrów biologiczno-mechanicznych w systemie Biovitor GreenLife. Filtry Biovitor DN200 są odpowiedzialne za oczyszczenie mechaniczne oraz biologiczne całości wody deszczowej wpływającej do zbiorników. Dzięki temu w instalacji zasilającej spłuczki mieszkalne znajduje się już wyłącznie podczyszczona, klarowna i bezwonna woda, organoleptycznie niemożliwa do odróżnienia od wody pitnej. Za dystrybucję wody oczyszczonej oraz zasilanie zapasowe wody pitnej na budynku odpowiedzialna jest centrala ARIS ARGUS.

 

Rozwiązania techniczne w odzysku wody deszczowej w inwestycji mieszkaniowej Flora Białołęka

W wyniku prac projektowych wdrożono system zagospodarowania wody deszczowej oparty o system filtracji Biovitor. Dzięki opatentowanej technologii i zastosowaniu biologiczno-mechanicznego procesu filtracji woda utrzymuje pełną przejrzystość, bezwonność oraz jest odporna na zagniwanie. Układ filtracji współpracuje z centralą ARIS Argus, odpowiedzialną za prawidłową dystrybucję oczyszczonej wody deszczowej do spłuczek ustępowych, a w razie jej braku za zasilanie zapasowe woda pitną.

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.