odzysk wody deszczowej w przemyśle –znaczne oszczędności  ekonomiczne i środowiskowe

Instalacje odzysku wody deszczowej w przemyśle

System odzysku wody deszczowej przemysł

Woda deszczowa w fabryce i jej odzysk to do niedawana temat rzadko spotykany w rozwiązanych przemysłowych w Polsce. Jednak w ostatnich latach sytuacja znacząco się zmieniła. Duże przedsiębiorstwa nie tylko bardziej świadomie patrzą na zagadnienia ekologiczne ale także szukają znaczących oszczędności. Znaczącym bodźcem jest tu wprowadzenie nowego prawa wodnego. Zgodnie z wytycznymi wód polskich odbiorcy przemysłowi w niektórych branżach już niedługo zapłacą znacznie więcej za pobór wody do produkcji. Woda deszczowa stosowana w przemyśle pozwoli ograniczyć zużycie wody pitnej i znacząco obniży koszt poboru wody i zrzutu   ścieków.

http://www.greenwatersolutions.pl/nasze-realizacje/system-odzysku-wody-deszczowej-thule/

Podatek od wód opadowych

Najważniejszym aspektem ekonomicznym przemysłowych zastosowań wody deszczowej jest jednak możliwość znaczącej redukcji podatku od wody deszczowej, który w dużych przedsiębiorstwach pochłonąć może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przemyśle, gdzie dachy budynków zajmują nie rzadko kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy metrów kwadratowych zarówno sam podatek, jak i potencjalna ilość wody deszczowej do zawrócona do fabryki jest olbrzymia.  Zastosowanie profesjonalnych systemów odzysku wody deszczowej zredukuje koszty podatku najczęściej o około 90%. Co ważne deszczówka może być również ponownie użyta w procesach poprodukcyjnych dla większości branż

Woda deszczowa w przemyśle przykładowe aplikacje

https://youtu.be/kCeXBK8GYP8

Podstawowe aplikacje odzysku wody deszczowej w fabryce to przede wszystkim chłodzenie maszyn oraz wież  chłodniczych. Co istotne przefiltrowana deszczówka z natury rzeczy jest wodą zdemineralizowaną i może być stosowana bezpośrednio do tego celu. Deszczówka znakomicie sprawdzi się także jako zwrócona do nie spożywczej produkcji o dużym zapotrzebowaniu na wodę np. produkcji betonu. Inną standardową aplikacją jest użycie wody w toaletach na terenie zakładu oraz do nawadniania powierzchni zielonych.

Podsumowanie

Odzysk wody deszczowej z dachów hal produkcyjnych to stosunkowo nie dr0gie rozwiązanie ekologiczne. Jednocześni przy odpowiedniej skali w bilansie z podatkiem daje wymierne oszczędności. Dla produkcji o dużej konsumpcji wody zwrot z inwestycji nie powinien przekraczeć 5 lat. Naszym zdaniem warto poddać każde przedsiębiorstwo audytowi w tym zakresie. Czekamy na Państwa pytania.

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!