Recykling wody szarej z odzyskiem wody deszczowej w budynku Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej

Rozpoczęliśmy realizację systemu recyklingu wody szarej połączonego z systemu odzysku wody deszczowej. Dla nowopowstającego budynku Ekoinnowacji  Politechniki Gdańskiej zastosowaliśmy technologię Biovitor.

 

 

Centrum Ekoinnowacji PG – nowoczesna placówka naukowo-badawcza, zajmująca się rozwojem „zielonych” technologii i proekologicznych rozwiązań.

Technologia Biovitor jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie odzysku wody, które może być skutecznie wykorzystane w systemie recyklingu wody szarej. Woda szara to woda używana w gospodarstwach domowych i instytucjach, która nie jest ani wodą pitną, ani wodą z toalety. Zamiast marnować tę wodę, można ją przefiltrować i wykorzystać do innych celów, takich jak podlewanie roślin czy spłukiwanie toalet.

Technologia Biovitor opiera się na biologicznym oczyszczaniu wody przy użyciu odpowiednio dobranej mieszanki mikroorganizmów, które rozkładają zanieczyszczenia organiczne. Proces ten może obejmować różne etapy, takie jak biologiczna filtracja, utlenianie, a nawet ozonowanie wody. Wszystko w zależności od wymagań i stopnia oczyszczenia, jakiego wymaga dana woda.

W ramach projektu dla Centrum Ekoinnowacji PG zastosowano technologię Biovitor do oczyszczania zarówno wody szarej, jak i wody deszczowej. Woda deszczowa, zbierana z dachów budynków, może być również poddana procesowi oczyszczania. Wykorzystana jest wówczas np. do podlewania terenów zielonych wokół budynku lub do celów sanitarnych.

System recyklingu wody szarej oparty na technologii Biovitor jest integralną częścią strategii zrównoważonego rozwoju i efektywnego wykorzystania zasobów wodnych w nowopowstającym budynku. Pozwoli to zmniejszyć zużycie wody pitnej oraz obniżyć emisję ścieków. Wpłynie to pozytywnie na środowisko naturalne i koszty eksploatacji budynku. Dodatkowo, będąc placówką naukowo-badawczą, Centrum Ekoinnowacji PG może przyczynić się do dalszego doskonalenia tej technologii oraz prowadzenia badań nad innymi innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi.

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!