System odzysku wody deszczowej – dworzec PKP Sędziszów

Projekt referencyjny – System odzysku wody deszczowej na stacji kolejowej PKP Sędziszów

 

 

Stacja kolejowa – Innowacyjny Dworzec Systemowy (IDS), Sędziszów Małopolski

Realizacja modelowego rozwiązania w zakresie zarządzania i odzysku wody deszczowej w technologii GreenLife na działce zajmowanej przez Innowacyjny Dworzec Systemowy (IDS) w Sędziszowie Małopolskim.

Inwestor: Polskie Koleje Państwowe (PKP)

 

Opis rozwiązania

Zagospodarowanie i odzysk wody deszczowej na stacji kolejowej z zastosowaniem filtrów Biovitor pozwoliło na znaczące ograniczenie zużycia wody pitnej. Dzięki zastosowaniu technologii odzysku wody deszczowej GreenLife, toalety dworcowe są zasilane oczyszczoną wodą deszczową. Innowacyjny Dworzec Systemowy w Sędziszowie Małopolskim jest ekologiczny, oszczędny i przyjazny środowisku, stanowiąc kolejny przykład nowoczesnych realizacji w sektorze kolejowym.

 

Rozwiązania techniczne w odzysku wody deszczowej na stacji IDS Sędziszów Małopolski:

W wyniku prac projektowych wdrożono kompletny system odzysku wody deszczowej GRM 2.0 składający się z podziemnego zbiornika o poj. 6500 l. z układem filtracyjnym Bioviotr DN150. Dzięki temu zapewniono odzysk 100% wody wpływającej do zbiornika, a oczyszczona woda jest nie tylko zdatna do ponownego użytku, ale też w pełni przejrzysta, klarowna i bezwonna. Zastosowanie biologiczno-mechanicznego procesu filtracji zapewnia też pełną odporność na zagniwanie wody zgromadzonej w zbiorniku.

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.