Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane – recykling wody szarej

Projekt referencyjny – recykling wody szarej w obiekcie hotelowym- Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane

Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane mieści się na zboczu Antałówki. Do dyspozycji gości jest 158 pokoi i 68 apartamentów, z których można podziwiać widok na panoramę Tatr. Przestronne wnętrza zaprojektowane zostały w duchu stylu skandynawskiego z zachowaniem elementów kultury góralskiej. Po długich wędrówkach goście mogą wypocząć w centrum wellness & spa, które wyposażone zostało w siłownię, 20-metrowy basen, jacuzzi, saunę i łaźnię typu rasul. Potrzeb biznesowych dopełnia natomiast siedem sal konferencyjnych.

Inwestor: Polonia Tatry

Generalny wykonawca: Eiffage Polska

Czas realizacji systemu: grudzień 2018

Opis rozwiązania

Woda z pryszniców i umywalek pokoi hotelowych i części wspólnych obiektu jest zbierana i odprowadzana do urządzenia GreenLife GWI 20.000. W rezultacie następuje recykling wody szarej zgromadzonej w hotelu. W wyniku procesu codziennemu recyklingowi poddajemy aż  20000l wody z obiektu hotelowego. Recykling wody szarej jest procesem w wyniku którego, woda użytkowa jest z powrotem odprowadzana do budynku na potrzeby spłukiwania toalet oraz nawadniania zieleni. Woda spełnia parametry wód kąpieliskowych UE, jest bezwonna i bezbarwna.

Rozwiązania techniczne – recykling wody szarej w budynku hotelowym Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane

W wyniku prac projektowych wdrożono system. Woda szara jest poddawana recyklingowi w oparciu o urządzenie GreenLife GWI 20.000. Dzięki zastosowaniu elastycznego podejścia projektowego udało się dostosować urządzenia do wymogów projektowych budynku. W wyniku czego wykorzystano m.in. istniejące wcześniej komory betonowe. Recykling wody szarej oparty o zbiorniki i membrany GreenLife oraz strefę napowietrzania i sedymentacji został więc zoptymalizowany do potrzeb budynku, wciąż spełniając najwyższe normy jakości GreenLife GmbH.

Recykling wody szarej w obiektach hotelowych

Dzięki sprzyjającemu bilansowi wody zbieranej z pryszniców odzysk wody szarej w obiekcie hotelowym czy np. akademikach jest bardzo opłacalny. W zależności od wielkości i lokalizacji obiektów możliwe jest osiągnięcie szybkiego zwrotu z zakupu urządzeń nawet poniżej granicy 5 lat. Recykling wody szarej w tego typu obiektach jest także bardzo korzystny ekonomiczny z uwago na długotrwałe użytkowanie tego typu obiektów. W rezultacie zastosowanie ekologicznych rozwiązań hotel staje się też przyjazny środowisk. Tego typu działania coraz częściej znajdują uznanie w oczach wymagających klientów. Obserwujemy rosnące zainteresowanie projektowaniem urządzeń w nowoprojektowanych hotelach, a także wzrost świadomości inwestorów w segmencie hotelowym.

Film związany z urządzeniem

Kontakt: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl +48 600 890 133