Odzysk wody deszczowej – Osiedle Moderna

Projekt referencyjny – odzysk wody deszczowej w inwestycji mieszkaniowej Osiedle Moderna etap 1 w Warszawie.

 

 

Inwestycja mieszkaniowa Osiedle Moderna – etap 1 – Warszawa – odzysk wody deszczowej.

Zestaw zbiorników magazynowych w komplecie z filtrami Biovitor oraz dwa zestawy pomp połączonych ze zbiornikami dystrybucyjnymi GreenLife Hybrid Manager zapewniają wodę do spłukiwania toalet w obiekcie oraz do podlewania zieleni.

Inwestor: Dom Development

Architekt: Mąka Sojka Architekci

 

Opis rozwiązania

Dzięki wykorzystaniu systemowego rozwiązania GreenLife, opartego na opatentowanej technologii wody deszczowej GreenLife Biovitor, uzyskano wysokiej jakości wodę podczyszczoną, pozwalającą na podlewanie zieleni i spłukiwanie toalet w budynku. Rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać wodę z dachu w sposób ekologiczny, punktowany w systemie certyfikacji BREEAM, mającej coraz częstsze zastosowanie w inwestycjach mieszkaniowych.

 

Rozwiązania techniczne w odzysku wody deszczowej w inwestycji Osiedle Moderna

Zastosowane rozwiązanie jest połączeniem systemu filtracyjnego Biovitor dn150, który działając w baterii odzyskuje wodę z całości dachu budynków I etapu inwestycji. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu centrali wody deszczowej Argus, możliwe jest zapewnienie optymalnego zasilania wody deszczowej w budynku, jak również uruchomienie dopustu wody miejskiej w przypadku jej braku.

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.