Zagospodarowanie wody deszczowej – DHL Radzymin

Projekt zagospodarowania wody deszczowej w Centrum Dystrybucyjnym DHL w Radzyminie.

 

 

Centrum dystrybucji przesyłek kurierskich dla DHL Parcel Polska – Radzymin – zagospodarowanie wód opadowych z dachu.

Filtr Biovitor w komplecie z zestawem zbiorników magazynowych oraz dwóch zestawów pompowych połączonych ze zbiornikami dystrybucyjnymi GreenLife Hybrid Manager zapewnia wodę m.in. do spłukiwania toalet dla pracowników oraz do podlewania zieleni na dwóch powierzchniach.

Deweloper: Panattoni Europe

Inwestor: DHL Polska

 

Opis rozwiązania

Dzięki wykorzystaniu systemowego rozwiązania GreenLife, opartego na opatentowanej technologii wody deszczowej GreenLife Biovitor, uzyskano wysokiej jakości wodę podczyszczoną, pozwalającą na podlewanie zieleni oraz obsługę toalet w budynku. Rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać wodę z dachu w sposób ekologiczny, punktowany w systemie certyfikacji BREEAM, a jednocześnie generujący znaczne oszczędności. Dzięki użyciu zbiorników o specjalnej konstrukcji możliwe było posadowienie systemu w terenie występowania wysokiego poziomu wód gruntowych.

 

Rozwiązania techniczne w odzysku wody deszczowej w inwestycji Centrum Dystrybucyjne DHL Radzymin

W wyniku prac projektowych wdrożono system zagospodarowania wody deszczowej oparty o opatentowany system filtracji Biovitor. W ten sposób w budynku udaje się odzyskać 100% wody wpływającej do zbiorników magazynowych o pojemności niemal 120m3. Dzięki opatentowanej technologii i zastosowaniu biologiczno-mechanicznego procesu filtracji woda utrzymuje pełną przejrzystość, bezwonność oraz jest odporna na zagniwanie. W projekcie zagospodarowania wody opadowej na sieciach wewnętrznych w budynku centrum dystrybucyjnego zastosowano zbiorniki hybrydowe GreenLife. Są one zasilane wodą deszczową ze zbiorników magazynowych za pośrednictwem systemowych pomp zatapialnych. Woda pitna stanowi natomiast zasilanie zapasowe i jest dostarczana poprzez, zapewniający kompletne bezpieczeństwo, zawór elektromagnetyczny wbudowany w zbiorniki hybrydowe.

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.