System wody szarej – Hotel Zapach Lasu w Karwicy

Pierwszy system recyklingu wody szarej zlokalizowany w wersji kontenerowej – System Recyklingu w Zapach Lasu
– Naturalne SPA w Karwicy

 

 

Wydajność recyklingu wody szarej: 4000l na dobę.

Zastosowana w inwestycji Zapach Lasu – Naturalne SPA w Karwicy technologia opiera się o zastosowanie organicznych filtrów membranowych. Dzięki swojemu barierowemu działaniu, gwarantują one całkowite oddzielenie biomasy od oczyszczonej wody szarej. Sklarowana woda jest wolna od zanieczyszczeń stałych. Cały proces oczyszczania szarej wody składa się z oczyszczania biologicznego oraz ultrafiltracji (bioreaktor membranowy MBR). Woda magazynowana jest w zbiornikach wody oczyszczonej. Co ciekawe, system o wydajności recyklingu wody szarej 4000l zainstalowany w Karwicy jest pierwszym w Polsce w wersji kontenerowej.

Serce systemu – filtr membranowy – oczyszcza wodę szarą przez wiele lat. Dostarczana w ten sposób czysta higienicznie bezwonna woda służy do spłukiwania toalet w obiekcie.

 

Zapach Lasu to pełna atrakcji inwestycja w samym sercu Puszczy Piskiej. Zlokalizowana w najpiękniejszej części Mazur, nieopodal Jeziora Nidzkiego, w miejscowości Karwica, gmina Ruciane-Nida. Miejsce to zostało wytypowane przez National Geographic, jako jedno z 20 miejsc na świecie warte odwiedzenia. Puszcza Piska to pozwala uwierzyć, że zdrowie pochodzi z natury, oferuje aktywny i zdrowy wypoczynek przez cały rok. Obiekt otoczony lasem zapewnia osobom przebywającym wyjątkową bliskość z naturą. Rejon inwestycji spełnia najbardziej wyszukane potrzeby ludzi pragnących odpoczynku w otoczeniu przyrody, pełnej ciszy, czystego powietrza i prawdziwie mazurskiego klimatu.

https://inwestycje.sunandsnow.pl/zapach-lasu/

System recyklingu wody szarej to jedno z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w obiekcie. Pozwala na oszczędność zużywania zasobów wodnych, które są niezwykle ważne w sercu Puszczy Piskiej. Przekładają się na znacznie niższą produkcję ścieków.