System Recyklingu Wody Szarej w Hotelu Hilton by Hampton Kraków Balice

Najnowszy Hilton by Hampton na krakowskim lotnisku Balice z systemem odzysku scieków szarych

Hotel Hilton by Hampton Balice to siedmiu kondygnacyjny budynek projektu Iliard Architecture & Interior Design. Budynek wśród wielu nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań wyposażony będzie także w system recyklingu i odzysku wody szarej pozwalający zaoszczędzić w cyklu dobowym 20.000l wody dziennie. Woda z recyklingu zasilać będzie spłuczki toalet we wszystkich 173 pokojach oraz częściach wspólnych i konferencyjnych.

System recyklingu wody szarej Greenlife GWI 20 000l (LINK) to nowoczesny i najbardziej niezawodny dostępny na rynku układ membranowy. Czteroetapowy proces recyklingu wody szarej oparty o sprawdzone rozwiązania i niemiecką technologię MBR gwarantuje bez przestojową, automatyczną  pracę, oraz niskie zapotrzebowanie na serwis, a także długoterminową gwarancję. Jakość wody oczyszczonej w dostarczonym przez Green Water Solutions urządzeniu charakyteryzuje się pełną klarownością i bezwonnością. Technologia w 100% eliminuje także zagrożenie ze strony drobnoustrojów chorobotwórczych.

 

Instalacje wody szarej w budynkach zbiorowego zamieszkania

Zastosowanie rozwiązań z zakresu recyklingu wody szarej jest wysoce opłacalne w sektorze hotelowym oraz ogólnie w budynkach zbiorowego zamieszkania. Szczególnie w lokalizacjach o relatywnie wysokiej cenie wody i ścieków inwestycja w tego typu system generuje znaczne oszczędności i szybki zwrot z zakupu systemu do recyklingu wody szarej. Przykładowo przy cenie ścieków na poziomie w granicach 11 złotych, za metr sześcienny wody i ścieków, system recyklingu ścieków szarych o wydajności 20m3/d pozwala zaoszczędzić każdego dnia 220 złotych. Należy też zwrócić uwagę, że w budynkach zbiorowego zamieszkania możemy liczyć codziennie na pełną wydajność układu. Większość wody szarej pochodzi z pryszniców, które generują wystarczająco dużo widy by zapewnić 100% pokrycia wody z odzysku dla spłuczek czy podlewania zieleni

czytaj też https://www.greenwatersolutions.pl/aktualnosci/systemy-szarej-wody-w-hotelarstwie/