Generation Park X- woda szara, recykling

Projekt referencyjny – woda szara, recykling w biurowcu Generation Park X

 

 

Biurowiec Generation Park X – recykling wody szarej.

Odzysk wody z pryszniców i umywalek celem jej ponownego wykorzystania do spłukiwania toalet w obiekcie oraz do podlewania zieleni wokół budynku. Takie ekologiczne podejście zapewniło inwestorowi dodatkowe punkty w certyfikacji LEED Platinum.

Inwestor: Skanska Property Poland

Czas realizacji: sierpień 2017

 

Opis rozwiązania

W budynku Skanska Generation Park X zainstalowano kompletny system recyklingu wody szarej GWI 10000 GreenLife GmbH. Najwyższej jakości system membranowy gwarantuje nie tylko doskonałą jakość, klarowność i bezwonność wody do ponownego użytku przez najemców budynku, ale także odznacza się bardzo niskimi kosztami utrzymania oraz wysoką trwałością podzespołów. Dzięki zastosowaniu opatentowanego procesu oczyszczania, urządzenia GreenLife znajdują się w światowej czołówce pod względem bezawaryjności i trwałości membran.

 

Rozwiązania techniczne recykling wody szarej w budynku Generation Park X

W wyniku prac projektowych wdrożono system recyklingu wody szarej oparty o  urządzenie GreenLife GWI 10.000. Dzięki zastosowaniu opatentowanego rozwiązania udało się uzyskać najwyższą trwałość membrany wody szarej. W procesie recyklingu ścieki szare poddawane są kolejno procesowi sedymentacji, napowietrzania oraz ultrafiltracji membranowej. Zastosowano także dodatkową instalację lampy UV na przewodzie tłocznym. W przypadku chwilowego braku w instalacji wody szarej ostatecznym zasilaniem zapasowym dla obiektu jest woda bytowa, którą podłączyliśmy do zestawu zaworem antyskażeniowym z przerwą powietrzną GreenLife. Całością procesu sterujemy za pomocą szafy sterującej GreenLife. W wyniku optymalizacji procesu woda szara przechodzi wszystkie etapy oczyszczania we właściwych interwałach czasowych, całość systemu jest bezobsługowa i nie wymaga serwisowania częściej niż raz w roku.

Film związany z urządzeniem:

 

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.