Centrum dystrybucyjne LIDL – odzysk wody deszczowej

Projekt referencyjny – odzysk wody deszczowej w Centrum Dystrybucyjnym LIDL.

 

 

Centrum Dystrybucyjne LIDL – Stargard Szczeciński – odzysk wody deszczowej.

Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidla w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. To częściowo dwukondygnacyjny magazyn modularny, na który składa się parter o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętro o powierzchni 14 tys. mkw. To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Co więcej, podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym Centrum Dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Zbiornik hybrydowy GreenLife Hybrid Manager i zestaw podwyższania ciśnienia zapewniają wodę do spłukiwania toalet w obiekcie oraz do podlewania zieleni wokół budynku.

Inwestor: LIDL Polska

Termin realizacji: maj 2019

Opis rozwiązania

Dzięki wykorzystaniu systemowego rozwiązania GreenLife, opartego na opatentowanej technologii odzysku wody deszczowej GreenLife, uzyskano wysokiej jakości wodę podczyszczoną, umożliwiającą podlewanie zieleni oraz obsługę toalet w budynku. Rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystywać wodę pitną i zarządzać jej zużyciem w sposób ekologiczny, punktowany w systemie certyfikacji BREEAM, a jednocześnie generujący znaczne oszczędności.

 

Rozwiązania techniczne w odzysku wody deszczowej w inwestycji Centrum Dystrybucyjne LIDL

W wyniku prac projektowych wdrożono system odzysku wody deszczowej oparty o opatentowaną technologię GreenLife. Oczyszczona woda utrzymuje pełną przejrzystość, bezwonność oraz jest odporna na zagniwanie. W projekcie zastosowano zbiornik hybrydowy GHM 1.25 GreenLife z rezerwą wody zasilającej sterowaną za pomocą przełącznika pływakowego oraz zestaw podwyższania ciśnienia E.syBox Twin o maksymalnej wydajności 7,2m3/h i maksymalnym ciśnieniu 8,0 bar.

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.