Technologia jutra

Woda jest najbardziej niedocenianym aspektem oszczędności w nowopowstających inwestycjach. Dotychczas, większość najbardziej popularnych rozwiązań koncentrowała się głównie na ograniczeniu zużycia energii elektrycznej, pomijając rolę innych mediów. Tymczasem, to właśnie woda jest drugim, najbardziej kosztownym medium np. w budynkach biurowych i stanowi znaczący koszt eksploatacyjny zarówno dla właścicieli, jak i dla najemców.

Rozwiązania z zakresu recyklingu wody szarej czy zagospodarowania wód deszczowych znacząco wpływają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, zapewniając wymierne korzyści dla środowiska oraz możliwość uzyskania punktów do certyfikacji ekologicznych budynków. Jednocześnie, stanowią często realne rozwiązanie problemów projektowych dla inwestora oraz szansę dostosowania rozwiązań technicznych do funkcji, kubatury oraz liczby pracowników w obiekcie.

Jak ocenia Marcin Kłosowski, Prezes Green Water Solutions, w tej chwili w Polsce powstaje co najmniej kilkadziesiąt budynków wyposażonych w najnowocześniejsze technologie w zakresie odzysku wody. Jego zdaniem, przy szczegółowym określeniu parametrów zużycia wody w budynku, niemal zawsze możliwe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań o perspektywie zwrotu w okresie 3-5 lat. Ważne jest jednak, by przystosowanie instalacji po stronie budynku zostało przewidziane już na wczesnym etapie projektowania inwestycji.

Co ważne, jakość wody, odzyskanej i przefiltrowanej w całym procesie, nie odbiega od wody z przyłącza miejskiego zarówno pod względem jej przejrzystości, jak i zapachu. Technologia niemieckich inżynierów z GreenLife zapewnia rozwiązania najwyższej jakości w pełni dopasowane do potrzeb inwestora. Więcej na: www.greenwatersolutions.pl/

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!