System odzysku wód opadowych na dworcu kolejowym w Pomiechówku

System odzysku wód opadowych na dworcu kolejowym

Stacja PKP w Pomiechówku to kolejny ekologiczny dworzec kolejowy typu IDS(Innowacyjne Dworce Systemowe) z technologią odzysku wód opadowych. W wyniku kompleksowego podejścia do programu inwestycji PKP konsekwentnie rozszerza portfolio dworców z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań. Jednocześnie zastosowanie systemów zagospodarowania i odzysku wody opadowej pozwala na znaczne obniżenie kosztów zarządzanych budynków. Niezwykle istotnym elementem wdrażanych technologii jest minimalne zapotrzebowanie na serwis i możliwość odzyskania całej wody deszczowej wpływającej do zbiorników. Zastosowana w Pomiechówku opatentowana technologia Bovitor gwarantuje realizację obydwu celów. W wyniku zastosowania systemów opartych o układy filtracji wody opadowej Greenlife Biiovitor możliwe jest maksymalne obniżenie nakładów serwisowych.

Jak dobrze spożytkować opady deszczu?

Wdrożone rozwiązanie

System odzysku wód opadowych ze zbiornikiem o pojemności 6500l oraz układem filtracji Biovitor dn150 zapewnia pełną klarowność i bezwonność. Wynikiem zastosowania technologii GreenLife  jest także gwarancje odzyskania całej wody wpływającej do zbiornika. Woda deszczowa na dworcu kolejowym w Pomiechówku przeznaczona jest do zasilania toalet przeznaczonych dla pasażerów. W wyniku zastosowanie centrali wody deszczowej GreenLife zapewnione zostało zasilanie zapasowe systemu wodą bytową. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom system zapewnia pełne bezpieczeństwo zasilania w wodę  także w okresach długotrwałej suszy.

System odzysku wody deszczowej – dworzec PKP Sędziszów

Biovitor, Nagradzane Systemy Odzysku Wody Deszczowej zasada działania

 

Filtry Biovitor to skalowalne rozwiązanie filtracyjne z możliwością łatwego dostosowania do wielkości zlewni projektowanego budynku. Filtry są kluczowym elementem systemów odzysku wód opadowych dostarczanych przez GreenLife i Green Water Solutions. Dzięki opatentowanej technologii i polaczeniu mechanicznej filtracji z osadnikiem biologicznym urządzenia zapewniają nie tylko pełną klarowność, bezwonność wody zawracanej do budynku. Co najważniejsze,  pozwalają jednocześnie zminimalizować zapotrzebowanie na serwis do absolutnego minimum(średnio 6-8lat). Urządzenia te przy prawidłowym użytkowaniu nie wymagają także okresowej wymiany żadnych elementów, co jest niezwykle ważna z ekologicznego punktu widzenia. Co niezwykle istotne, układy filtracji Biovitor dostosowaliśmy specjalnie do stosowania na dowrcach i obiektach publicznych. Oprócz oszczędności wody w budynkach znakomicie.

Jakie inne zastosowania może mieć odzyskana woda deszczowa?

Systemy odzysku wód opadowych GreenLIfe to nie tylko zasilanie spłuczek. Pozostałe możliwości wykorzytania m.in w przemyśle pokazuje poniższa animacja

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!