Zagospodarowanie wody opadowej do spłukiwania toalet na stacji PKP w Oświęcimiu.

Zagospodarowanie wody opadowej do spłukiwania toalet na stacji kolejowej PKP w Oświęcimiu.

 

 

Innowacyjny Dworzec Systemowy PKP Oświęcim – rozwiązanie zagospodarowania wody opadowej do spłukiwania toalet

Zagospodarowanie wody opadowej do spłukiwania toalet odzyskanej z powierzchni 1200m2 dachu na stjacii PKP w Oświęcimiu. Rozwiązanie służy do zapewnienia optymalnego zasilania wody odzyskanek do spłukiwania toalet i pisuarów w budynku ponieważ pozwala to zredukować koszty eksploatacjyjne.

Inwestor: Polskie Koleje Państwowe (PKP)

Opis rozwiązania i technologii odzysku wody deszczowej

Podobnie do innych innowacyjnych stacjach PKP w budynku użyto opatentowanej technologii  filtracji Biovitor GreenLife oraz centarali e.sy box. Współpracujące ona z ze zbiornikiem hybrydowym GreenLIfe GHM. Najważniejsza część systemu Filtry Biovitor zostały zintegrowane w zbiorniku szczelnym o o pojemności 20500l, natomiast zainstalowany wewnątrz zbiornik hybrydowy GreenLife zapewnia optymalne zarządzanie zasilaniem wody deszczowej i źródła zapasowego w postaci wody bytowej. Pojemności zbiorników oraz użyta technologia filtracji gwarantują stabilne i optymalne zasilanie wody deszczowej do spłukiwania toalet. Rozwiązanie to poza korzyściami ekologicznymi generuje znaczące oszczędności w eksploatacji budynku ponieważ koszty wody pitnej są coraz wyższe.

Podobne systemy

Odzysk wody deszczowej- Galeria Handlowa

 

Kontakt: Green Water Solutions Sp. z o.o., ul. Chełmska 19/21, 00-724 Warszawa, marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl; +48 600 890 133.