Zielona Natura w najlepszym wydaniu: Skanska opiera się na doświdczeniu GreenLife wdrażając system recyklingu wody szarej w Generation Park w Warszawie.

GreenLIfe spacjalizująca się w produkcji zdecentralizowanych systemów gospodarki wodnej,  wyposaża ostatni etap zespołu budynków biurowych Generation Park Y w system 20 m³/d – Najbardziej zielony wieżowiec biurowy w Europie Środkowej i Wschodniej zaprojektowany z myślą o LEED Platinum – Oszczędność wody do 60% – Zakończenie w 1. kwartale 2021 r.

Schwerin / Warszawa, 26 maja 2020.

Dla GreenLife, wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań w  zdecentralizowanej gospodarki wodnej, rozpoczęło się odliczanie dla projektu Generation Park. Niewątpliwie wyjątkowy projekt obejmuje realizację jednostki recyklingu wody szarej o wydajności 20 m³/d. Znajdzie się ona w trzeciej i ostatniej części kompleksu biurowego szwedzkiej grupy budowlanej i deweloperskiej Skanska. System recyklingu wody szarej wyprodukowany w Schwerinie dysponuje minimalną powierzchnią 50 m² i bez wątpienia należy do rozwiązań kompaktowych. Urządzenie ma zaopatrywać główną wieżę „Generation Park Y”.  Jest to budynek o 37 piętrach, 4 piętrach pod ziemią oraz zielonym tarasir na dachu (34 piętro).  Budynek jest zasilany wodę deszczową i pochodzącą z recyklingu szarą wodę.  Pod koniec ubiegłego roku GreenLife wyposażył już dwa pierwsze zakończone etapy budowy w instalację wody szarej o pojemności 10 m3 każda.
Zespół z certyfikatem LEED, składający się z trzech wieżowców, obejmuje 88.000 metrów kwadratowych (GLA) powierzchni do wynajęcia. Dla Skanska imponujący zespół wieżowców o powierzchni 140 metrów jest obecnie największym i najbardziej „zielonym” projektem biurowym Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nazwy budynków „X, Y, Z” podkreślają główną ideę tego innowacyjnego projektu pokazowego:
Generation Park to „biurowiec pokoleń”, w którym trzy kolejne pokolenia będą pracować i mieszkać razem.

„Zielona natura” w najlepszym wydaniu – ze zdecentralizowaną gospodarką wodną.

Inwestowanie w zrównoważoną gospodarkę wodną dla jego ambitnego „wielopokoleniowego kompleksu biurowego” było bez wątpienia ważnym kryterium dla inwestora już na etapie planowania budowy. Od początku planowano planowano certyfikację LEED. Co istotne caly Kompleks,  zachwyca ponadczasową elegancją, środowiskiem zaprojektowanym tak, aby było przyjazne zarówno dla ludzi, jak i dla pracy. Budynki ogólnie odpowiadają w najlepszym wydaniu na „zielone wyzwania” – z gospodarką wodną jako integralną częścią. Co istotme,  w końcowej fazie budowy, system recyklingu widy szarej zajmie ok. 50 metrów kwadratowych.Jest dostosowywany do specjalnych wymagań nowoczesnego budynku biurowego. Planowane jest wykorzystanie uzdatnionej wody szarej przede wszystkim do spłukiwania toalet.

Funkcjonalność systemu GreenLife greywater-recycling

Ponad dziesięć lat kompetencji i duże doświadczenie projektowe w zakresie oczyszczania wody szarej zainwestowano w zakład recyklingu GreenLife GWI 20,2-20,000. Oczyszczanie w procesie sedymentacji i napowietrzania, które jest całkowicie biologiczne, jest zaprojektowane w taki sposób, że jakość wody już po tej fazie wykazuje wysoki stopień oczyszczenia, w zależności od oczekiwanego stopnia zanieczyszczenia wody. Zastosowana  technologia filtracyjna BioMembrane z efektem bariery gwarantuje całkowite oddzielenie biomasy od oczyszczonej wody szarej. W wyniku czego można uzyskać czystą wodę użytkową, wolną od zanieczyszczeń stałych i zatrzymującą prawie w 100% bakterie i wirusy. Cały proces oczyszczania składa się więc z oczyszczania biologicznego i ultrafiltracji (bioreaktor membranowy MBR), a następnie jest przechowywany jako woda oczyszczona w zbiorniku wody użytkowej.

Skalowalna, bezobsługowa i inteligentna technologia monitoringu

Co ważne system GreenLife jest skalowalny w projaktowaniu, łatwość aramnżacji jest jedną z wielu zalet kostrukcji.  Godna uwagi jest jego modułowa budowa pozwala na odpowiednie dostosowanie go w przypadku rozbudowy budynku. W razie potrzeby można go również rozbudować o możliwość wykorzystania wody deszczowej. Ponadto system posiada inteligentną technologię instalacji i może być zdalnie monitorowany przez inżynierów w Schwerinie.

Rozwijane relacje – godna zaufania współpraca

Dla Schwerińskiej firmy rodzinnej GreenLife i jej partnera, Green Water Solutions z Warszawy, Generation Park jest już trzecim, po Atrium 2 w Warszawie i Centrum Poludnie we Wrocławiu, dużym projektem związanym z wodą deszczową i szarą. we współpracy ze Skanska w Polsce”. Zdecentralizowana gospodarka wodna” jest obecnie stałym kryterium w agendzie planowania dla szwedzkiej grupy. Skanska stosuje w szerokim zakresie swoich projektów nieruchomościowych. To istotne także dlatego, iż działający na całym świecie deweloper zawsze dąży do uzyskania certyfikatu LEED o najwyższym platynowym poziomie.

Adam Targowski, Stabilitrony nnovation Manager, Skanska Office Unit in CEE
„Współpracujemy z GreenLife i jego lokalnym partnerem Green Water Solutions przy wielu udanych projektach biurowych w Polsce. Chcemy nadać dalszy impuls tematowi zdecentralizowanej gospodarki wodnej, poprawiając jednocześnie wyniki LEED. Decydujące jest dla nas to, że jakość jest właściwa i że nasze wysokie standardy są wdrażane. Tak było zawsze do tej pory”.
Sebastian Jacob, kierownik projektu „Zrównoważona gospodarka wodna”, GreenLife GmbH
„Cieszymy się, że możemy zrealizować kolejny ambitny projekt w zakresie „recyklingu szarej wody” z nowym zespołem Skanska „Generation Park”. Dla nas niezwykle ważne jest staranne traktowanie zasobów wody i tworzenie nowych, inteligentnych sposobów jej wykorzystania w przyszłości. W Skanska znaleźliśmy u swego boku oddanego partnera”.

Dalsze informacje

https://www.youtube.com/watch?v=pOJywUpdOBg
https://www.youtube.com/watch?v=lUu34RNNFKM – Projekt Start GreenLife – Generation Park, Warszawa

Greenlife GmbH

to średniej wielkości firma jest jednym z wiodących ekspertów w Europie w dziedzinie zdecentralizowanej gospodarki wodnej. Dla północnoniemieckiego producenta z szeroką gamą produktów, własnymi patentami, opracowaniami i prawami własności przemysłowej,  ekologia jest jednym z najważniejszych aspektów. W ciągu ostatnich 30 lat to rodzinne, bez wątpienia innowacyjne przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w rozwoju i wdrażaniu zaawansowanych systemów gospodarki wodnej. Co ważne, GreenLIfe oferuje rozwiązania zarówno dla domów jedno- i wielorodzinnych, nieruchomości komercyjnych, hoteli i budynków biurowych. GreenLife współpracuje z urbanistami, biurami architektonicznymi i planistycznymi. Firma stawia sobie za cel przede wszytkim połączenie oczyszczania wody deszczowej i szarej jako ekonomicznie uzasadnionej i alternatywy dla istniejącego zaopatrzenia w wodę.

www.greenlife.de i www.greenlife-solutions.de
Kontakt prasowy: GreenLife GmbH, Carla-Susanne Kleinjohann, +49 (0) 171 – 731 25 93
ck@carla-kleinjohann.com

Green Water Solutions Sp. z o.o.

Firma jest liderem na rynku systemów recyklingu wody w Polsce oraz przedstawicielem i partnerem GreenLife GmbH na polskim rynku. Założona w 2014 roku firma Greenwater Solutions współpracuje z inwestorami, architektami, urbanistami i urbanistami budowlanymi. Wspólne projekty w zakresie wody deszczowej i szarej z GreenLife GmbH to przede wszystkim projekty z udziałem Skanska Property Poland, PKP, DHL, Thule, Lidl, Dell i innych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.greenwatersolutions.pl.

Kontakt prasowy: Green Water Solutions, Marcin Kłosowski, marcin.klosowki@greenwatersolutions.pl.

Skanska S.A.

Grupa Skanska to szwedzka firma działająca na rynku międzynarodowym jako deweloper projektów w branży budowlanej. Grupa zajmuje się budową biurowców, budynków mieszkalnych, szkół, projektów infrastrukturalnych oraz budową dróg. Jej klientami są zarówno osoby prywatne, jak i mali i duzi deweloperzy z branży przemysłowej, instytucji publicznych i urzędów. W międzynarodowym segmencie klientów kluczowych i przemysłowych są to Boeing, IKEA, Nissan, Petrobas, Hydro, Volvo i Pfizer. Skanska pracuje również w imieniu ONZ.
Skanska Office Company w Polsce to innowacyjny deweloper zielonych, ponadczasowych biurowców. Projekty biurowe Skanska posiadają certyfikat LEED. Wszystkie nasze nowe projekty są budowane tak, aby zapewnić dostęp do nich osobom niepełnosprawnym, seniorów i rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez barier. Firma biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku i jest obecna w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. W 2019 r. otrzymaliśmy 4 nagrody CEEQA oraz tytuł Dewelopera Roku w konkursie Prime Property Prize.
https://www.skanska.pl/en-us/offer/offices/our-offer/warsaw/generation-park/

 

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!