Instalacje dualne w nowoczesnym budownictwie

Projektując nowoczesne inwestycje coraz częściej uwzględnia się systemy instalacji dualnych, które umożliwiają znaczące ograniczenie zużycia wody pitnej. Zyskują one też na atrakcyjności wśród inwestorów z uwagi na możliwość otrzymania dodatkowych punktów w systemach certyfikacji ekologicznej budynków.

W Polsce brakuje literatury technicznej czy praktycznych porad dla projektantów odnośnie instalacji dualnych, wykorzystujących powtórnie ścieki szare. Projektanci często szukają danych do projektowania tych instalacji w przepisach i wytycznych zagranicznych. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu normy brytyjskie. Jednak bezkrytyczne przyjmowanie zaleceń i wytycznych opracowań z innych krajów może być kłopotliwe nie tylko przy samym projektowaniu instalacji, ale także podczas jej późniejszej eksploatacji.

Firma Green Water Solutions doradza projektantom, pomagając im w wyborze najbardziej odpowiednich dla budynku rozwiązań technicznych. Szczególnie w inwestycjach, które skupiają się na innowacyjności i praktycznym gospodarowaniu zasobami, zaleca się stosowanie rozwiązań odzysku i recyklingu wody. To niewątpliwy najbardziej efektywny sposób na zmniejszenie zużycia wody i ilości odprowadzanych ścieków.

We wszystkich budynkach, które posiadają duży dach, doskonale sprawdzi się zaprojektowana i opatentowana przez GreenLife technologia odzysku wody deszczowej. Natomiast w budynkach użytkowanych przez dużą liczbę osób praktycznym rozwiązaniem jest system recyklingu wody szarej pochodzącej z pryszniców i umywalek. W obydwu przypadkach uzyskujemy bezbarwną, bezwonną i higienicznie bezpieczną wodę, którą możemy ponownie wykorzystać do spłukiwania toalet i podlewania zieleni wokół budynku.

Więcej informacji na stronie: www.greenwatersolutions.pl

Dane kontaktowe

Green Water Solutions Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 11, Adgar Business Center
02-673 Warszawa

NIP: 525-259-50-01
REGON: 147427836

Dział Obsługi Projektów

tel.: +48 600 890 133
e-mail: marcin.klosowski@greenwatersolutions.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera!